Uczniowie uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar

W dniu 03 czerwca 2024r. tj w poniedziałek, grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Otwartych Koszar organizowanym przez 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy.

Na uczniów czekało wiele atrakcji. Mogliśmy między innymi zwiedzić obiekty koszarowe oraz szkoleniowe, zobaczyć sprzęt wojskowy i wyposażenie indywidualne żołnierzy. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w rzucie granatem, nauczyć się obsługi i czyszczenia broni oraz strzelania z broni szkoleniowej. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek dotyczących wyposażenia survivalowego żołnierzy, jak rozpalić ogień przy pomocy krzesiwa oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie mieli także możliwość spróbowania swoich sił na ścianie wspinaczkowej, a także obejrzeli profesjonalne pojazdy wojskowe. A na koniec zostaliśmy poczęstowani pyszną wojskową grochówką. Był to dzień pełen wrażeń i niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników.

Anna Sołoducha