Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole "CodeWeek2021"

W dniach 9-24 października 2021r. odbywał się Europejski Tydzień Kodowania. W CodeWeek2021 programowała cała Polska oraz inne kraje. Nasza szkoła była jednym 5 046 organizatorów tej inicjatywy. W tym roku Polska zajęła trzecie miejsce pod względem ilości działań zorganizowanych i zgłoszonych do Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Uczestniczyliśmy w projekcie kodując na lekcjach informatyki i techniki. Nasze działanie pod nazwą "Kodowanie z robotami mBot" zostało umieszczone na mapie wydarzeń CodeWeek2021. Uczniowie na lekcjach informatyki, techniki mieli za zadanie złożyć robota, a następnie zaprogramować go do wykonania określonego działania. Drużyny zdrowo rywalizowały miedzy sobą o wykonanie zadania w pierwszej kolejności.  Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

CodeWeek2021