Wycieczka w Bieszczady

Uczniowie klas: 5a, 5b, 8c w dniach 29.09 – 01.10 2021 r. uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Bieszczady. Opiekę nad uczniami sprawowali: Zdzisława Tracz-Mardofel, Marzena Gumieniak, Jarosław Kaczoruk, Konrad Zalewski.

 

          Pierwszym punktem programu była przejażdżka drezynami rowerowymi na trasie Uherce Mineralne – Jankowce Uherce. Następnie grupa udała się autokarem do miejscowości Majdan, z której kolejką leśną przemierzyła trasę 9 kilometrów. Dobra pogoda sprzyjała uczniom w podziwianiu piękna bieszczadzkiej jesieni. Pierwszy dzień zakończyło ognisko. Drugi dzień rozpoczął się od spotkania z przewodnikiem i przejażdżka Pętlą Bieszczadzką. Spacer po górach pozwolił uczniom poznać ich budowę i bogactwo. Wizyta w zagrodzie żubrów w Mucznem przyczyniła się do przybliżenia uczestnikom wycieczki biologii tych zwierząt. Ciekawym punktem tego dnia było odwiedzenie leśnych ostępów koło Baligrodu i poznanie sposobów wypalania węgla drzewnego. Wieczorem po powrocie na miejsce noclegowe do hotelu w Baligrodzie podsumowaliśmy projekt „Toksyczne substancje w najbliższym otoczeniu”. Pamiętaliśmy również o Dniu Chłopaka. Trzeci dzień wędrówki to wizyta w Sanoku. Spacer po starówce i podziwianie piękna okolicy z wieży widokowej. Wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego dostarczyła uczestnikom wycieczki ciekawych informacji na temat kultury ludowej kilku grup etnograficznych.  

          Pomimo późnego powrotu, wszyscy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wrócili w objęcia oczekujących rodziców.

Wyjazd uczniów został dofinansowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Werbkowicach.