![]()
29 maja 2026 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Lublina, w ramach projektu „Realizacja Programu Rozwojowego w Szkole Podstawowej w Werbkowicach”. ![]()
![]()
Pierwszym etapem naszej wycieczki było Obserwatorium Meteorologiczne UMCS, gdzie zostaliśmy oprowadzeni przez pracownika naukowego uczelni.
Podczas zajęć poznaliśmy zasady działania nowoczesnych przyrządów meteorologicznych, takich jak:
wiatromierze,
deszczomierze,
heliograf czy
klatka meteorologiczna. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób prowadzi się pomiary
temperatury,
wilgotności,
ciśnienia atmosferycznego oraz jak dane te są wykorzystywane w prognozowaniu pogody.
Szczególnie interesujące okazały się informacje o
zmianach klimatycznych i ich wpływie na warunki pogodowe w Polsce.
![]()
Następnie odbyliśmy spacer po Ogrodzie Botanicznym UMCS, który zachwycił różnorodnością roślin oraz spokojną atmosferą.
Podziwialiśmy rośliny z różnych stref klimatycznych, a także liczne gatunki chronione. ![]()
Była to doskonała okazja do odpoczynku
i obcowania z naturą. ![]()
![]()
Na zakończenie przeszliśmy się po Starym Mieście w Lublinie. ![]()
![]()
Wycieczka była udana, dostarczyła nam wielu ciekawych informacji
i pozwoliła miło spędzić czas. ![]()
![]()
Fotorelacja na facebooku szkolnym

